Пам'ятки та рекомендадії для населення при надзвичайних ситуаціях
21 Лютого, 2025 р., 09:52
Рекомендації щодо дій населення при отриманні анонімного повідомлення про замінування
21 Лютого, 2025 р., 09:50
Цей порядок визначає механізм надання домедичної допомоги постраждалим при перегріванні не медичними працівниками.
У цьому Порядку термін «перегрівання» вживається у такому значенні – це патологічний стан організму, що виникає в наслідок порушення терморегуляції та/або дії зовнішнього тепла.
Інші терміни вживаються у значеннях, наведених в Основах законодавства України про охорону здоров’я та інших нормативно-правових актах у сфері охорони здоров’я .
При дії високих температур зовнішнього середовища у постраждалих можуть виникнути: теплові судоми, теплове перевтомлення, тепловий удар.
При перегріванні слід розрізняти такі ознаки:
а) теплові судоми – болісні скорочення м’язів (найчастіше в області гомілок або м’язів передньої черевної стінки);
б) теплове перевтомлення – нормальна або підвищена температура тіла, прохолодна, волога, бліда або почервоніла шкіра, головний біль, нудота, запаморочення або слабкість;
в) тепловий удар – висока температура тіла, іноді достигає 41°С, червона, гаряча суха шкіра, роздратованість, втрата свідомості, прискорене поверхневе дихання.
Послідовність дії при наданні домедичної допомоги постраждалим при перегріванні не медичними працівниками:
при теплових судомах:
а) перемістити постраждалого в прохолодне місце;
б) дати постраждалому випити прохолодної води;
в) при можливості обережно промасажувати м’язи на місце судом;
при тепловому перевтомленні і тепловому ударі:
а) перемістити постраждалого в прохолодне місце;
б) дати постраждалому випити прохолодної води;
в) розтягнути одяг постраждалого;
г) розмістити вологі, прохолодні компреси в області великих судин (бокова поверхня шиї, під пахвинні ділянки) та на лобі;
д) з метою загального охолодження можна використати вентилятори, обтирання постраждалого прохолодними компресами. Не слід охолоджувати постраждалого повністю, зануривши його у воду;
забезпечити постійний нагляд за постраждалим до приїзду бригади екстреної (швидкої) допомоги;
при погіршенні стану постраждалого до приїзду бригади екстреної (швидкої) допомоги повторно зателефонувати диспетчеру бригади екстреної (швидкої) допомоги.
21 Лютого, 2025 р., 09:47
Діагноз загальне переохолодження серед пересічних громадян вважається якимось не дуже серйозним та «страшним», й відношення до цієї проблеми є відповідним. Але насправді - це не так. На превеликий жаль, дуже часто цей діагноз у житті людини може бути останнім... Тому хворі з цією патологією госпіталізуються у відділення інтенсивної терапії та лікуються лікарями-анестезіологами. І не треба втрачати пильності навіть в цю не дуже «серйозну» зиму, яка не стільки морозна, скільки мокра, оскільки небезпеки така зима таїть в собі ще більше.
21 Лютого, 2025 р., 09:45
На відміну від термічного ураження з його раптовістю ураженню холодом можна запобігти завчасно майже у всіх випадках. Розроблений чіткий комплекс заходів, суворе дотримання яких дозволяє уникнути травми холодом, навіть, працівникам арктичних та антарктичних експедицій, необхідно пам'ятати таке:
21 Лютого, 2025 р., 09:43
Повені та паводки можуть призвестидо руйнування будинків та будівель, мостів; розмивів залізничних та автомобільних шляхів; аварій на інженерних мережах; знищення посівів; жертв серед населення та загибелі тварин.
21 Лютого, 2025 р., 09:40
Під час надзвичайники радять сумчанам бути обережними і дотримуватись певних правил.
21 Лютого, 2025 р., 09:38
Влітку сильна спека в Україні чергується із грозами – типовим атмосферним явищем теплої пори року. Найнебезпечнішими під час грози є розряди блискавки, температура якої може перевищувати 30 тисяч градусів за Цельсієм – це приблизно в 5 разів більше за температуру на поверхні Сонця.
21 Лютого, 2025 р., 09:29
Щорічно внаслідок пожеж гине та страждає значна кількість людей. На дим і попіл перетворюються цінності на мільярди гривень.