Шпанівська територіальна громада

Рівненського району Рівненської області

Санаторно-курортне лікування

Хто забезпечується безоплатними путівками?

  • Учасники бойових дій – не частіше ніж один раз на рік строком на 21 день;
  • Постраждалі учасники Революції Гідності – не частіше ніж один раз на рік строком на 21 день;
  • Учасники війни – не частіше ніж один раз на два роки строком на 21 день; особи з інвалідністю внаслідок війни – позачергово щороку строком на 21 день;
  • особи з інвалідністю внаслідок війни із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) з них:    

І та II групи – до санаторіїв (відділень) спінального профілю з лікуванням строком на 35 днів;

III групи – до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 21 день;

члени сімей загиблих (померлих).

Чи можна вибрати санаторій самостійно?

Так. Законодавством передбачено можливість ветерану війни з числа учасників антитерористичної операції/операції Об’єднаних сил, постраждалому учаснику Революції Гідності та членам сімей загиблих (померлих) таких осіб самостійно обрати санаторій для оздоровлення. Потрібно вибрати бажаний санаторій та повідомити орган соціального захисту населення про нього.

Орган соціального захисту населення перевіряє заклад на відповідність встановленим вимогам. Між органом соціального захисту, особою та адміністрацією санаторію укладається тристоронній договір про отримання путівки та надання лікування.

Оплата путівки проводиться лише після проходження курсу лікування. Якщо обраним санаторієм надаються неякісні послуги, то Ви маєте право відмовитись від укладання договору з цим санаторієм та обрати собі інший.

Також на сайті Мінветеранів ознайомитися з інформацією щодо переліку санаторно-курортних закладів та органів соціального захист за посилання: https://sis.mva.gov.ua/.

Чи виплачується грошова компенсація?

Особам з інвалідністю внаслідок війни виплачується замість путівки на санаторно-курортне лікування грошова компенсація. Грошова компенсація виплачується особам з інвалідністю внаслідок війни за місцем їх обліку один раз на два роки з дня звернення із заявою про виділення путівки або виплату грошової компенсації за бажанням, якщо ці особи протягом двох років не одержували безоплатних санаторно-курортних путівок, незалежно від наявності медичного висновку про необхідність санаторно-курортного лікування або медичних протипоказань, у таких розмірах:

особам з інвалідністю I і II групи – 100 відсотків середньої вартості путівки;

особам з інвалідністю III групи – 75 відсотків середньої вартості путівки.

Грошова компенсація виплачується:

органом соціального захисту населення особам, які перебувають в них на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням;

територіальними відділеннями Фонду соціального захисту інвалідів особам, які перебувають на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням у Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, ДСНС, Службі зовнішньої розвідки, Мін’юсту, Управлінні державної охорони, Адміністрації Держприкордонслужби, Держспецзв’язку, Держспецтрансслужбі та ДФС.

Учасникам бойових дій, учасникам війни, членам сімей загиблих (померлих) виплачується компенсація вартості самостійного санаторно-курортного лікування за їх бажанням у розмірі вартості самостійного санаторно-курортного лікування на час проведення оздоровлення, але не більше ніж середня вартість санаторно-курортної путівки, що визначена відповідно до пункту 7 Порядку виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2004 № 785.

Які документи необхідно подати, щоб стати на облік для забезпечення санаторно-курортним лікуванням?

  •  заява про забезпечення санаторно-курортним лікуванням;
  • медична довідка лікувальної установи за формою № 070/о;
  • копія відповідного посвідчення, а учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та учасники війни – також копію військового квитка (за наявності) та копію документа, що підтверджує безпосередню участь (забезпечення проведення) особи в антитерористичній операції чи заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (у разі відсутності у посвідченні ветерана війни посилання на норму Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” відповідно до якої установлено статус).

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь