РЯТІВНИЙ ЗАСТОСУНОК: ЯК ЖІНКАМ ЗАХИСТИТИСЯ ВІД ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА
За статистикою, щороку в Україні приблизно 1,1 мільйона людей зазнають насильства, 90% з тих, хто звертається по допомогу, становлять жінки. Страх, стигма та відсутність інформації часто стають перепонами на шляху до пошуку допомоги.
Для підтримки жінок, що потерпають від домашнього насильства, Міністерство внутрішніх справ та Національна поліція України спільно з UNFPA в Україні розробили застосунок з прихованою кнопкою SOS. Цей застосунок, непримітний для кривдника, дозволяє швидко та непомітно звернутися по допомогу до поліції.
Перед використанням застосунку необхідно активувати доступ до геолокації та уникати його тестування без необхідності, аби уникнути штрафу за хибний виклик.
Детальніше про застосунок та інструкції щодо його використання можна знайти за посиланням: https://t.me/female_app_bot або написати на сторінку @Розірви коло.
Застосунок створено UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні, у співпраці з Міністерством внутрішніх справ України та Національною поліцією України за підтримки уряду Великої Британії.
Нагадаємо також, що у Центрі “Джерело” діє “гаряча” лінія із протидії домашньому насильству 0 800 307 305, де фахівці нададуть всю необхідну кваліфіковану консультацію, а при потребі – психологічну підтримку. Телефонувати на “гарячу” лінію мобільної бригади філії “Джерела” можна з понеділка по п’ятницю з 09:00 до 18:00 год, за бажанням анонімно.
Якщо ситуація кризова, то безпеку в Україні може гарантувати поліція, тому відразу варто дзвонити на номер 102.
Джерело:https://dzherelocentre.org.ua/blog/2024/02/22/ryativnyj-zastosunok-yak-zhinkam-zahystytysya-viddomashnogonasylstva/