Шпанівська сільська рада

Шпанівська ОТГ

Пільги для багатодітних сімей

Які сім’ї  відносяться до багатодітних?

 

Багатодітна сім'я - сім'я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебувають у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, в тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми і самостійно їх виховує.До складу багатодітної сім’ї включаються також діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, - до закінчення навчальних закладів, але не далі, ніж до досягнення 23 років (ст.1 Закону України «Про охорону дитинства»).

 

Як отримати статус та посвідчення багатодітної сім'ї?

 

Статус багатодітної сім’ї підтверджується посвідченнями батьків та дитини з багатодітної сім'ї. Все, що потрібно для отримання посвідчення, це звернутися одному з батьків за місцем реєстрації, або проживання до управління соціального захисту населення Рівненської районної державної адміністрації.  

 

При собі потрібно мати такі документи:

 

  • Заяву батька або матері про видачу посвідчень;
  • Копії свідоцтв про народження дітей;
  • Копію свідоцтва про шлюб (крім батька або матері, які виховують дітей самостійно);
  • Копіі сторінок паспорту батька та матері з даними про прізвище, ім'я, по батькові, дату його видачі і місце реєстрації;
  • довідку про склад сім'ї (форма № 3);
  • фотокартки (батьків та дітей після 6-ти р. віку) розміром 30 х 40 мм;
  • довідку з загальноосвітнього, професійно-технічного, вищого навчального закладу (для осіб від 18 до 23 років у разі, коли вони навчаються за денною формою навчання);
  • довідку структурного підрозділу, виконавчого органу міської ради про те, що за місцем реєстрації батька або матері не видавались посвідчення (у разі реєстрації батьків за різними адресами).

Дитина може отримати посвідчення з 6 років, після 14 в нього потрібно буде вклеїти нову фотографію.

 

Пільги для багатодітних сімей

Пільги по оплаті комунальних послуг

 

Багатодітним сім'ям надається (ст. 13 Закону України «Про охорону дитинства»):

  1. 50-відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена сім'ї, який постійно проживає в житловому приміщенні (будинку), та додатково 10, 5 кв. метра на сім'ю);
  2. 50-відсоткова знижка плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством.Площа житла, на яку надається знижка при розрахунках плати за опалення, становить 21 кв.метр опалюваної площі на кожного члена сім'ї, який постійно проживає в житловому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв.метра на сім'ю;
  3. 50-відсоткова знижка вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, визначених законодавством, у разі якщо відповідні будинки не мають центрального опалення;
  4. абонентська плата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50 відсотків від затверджених тарифів.

 

         Вищевказані пільги надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (не більше 2700 грн. на 1 члена сім'ї з 2019 року).

 

Як можна отримати пільги для багатодітної сім'ї?

`Багатодітна сім'я, яка записана в Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, має право на державні пільги. Щоб увійти до цього реєстру, необхідно багатодітній сім'ї надати в управління праці за місцем проживання документи:

  • довідка про склад сім'ї (кількість екземплярів залежить від кількості організацій, які надають Вам послуги);
  • копії свідоцтв про народження дітей;
  • копії посвідчень багатодітної сім’ї
  • копія довідок про присвоєння ідентифікаційного номера;
  • копії паспортів батьків;
  • розрахункові книжки за послуги;
  • довідка про доходи за попередні 6 місяців перед зверненням;
  • довідку структурного підрозділу, про те, що за місцем реєстрації батька або матері не надавались пільги (у разі реєстрації батьків за різними адресами).

 

При собі мати оригінали документів.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь