Шпанівська сільська рада

Шпанівська ОТГ

Дітям з інвалідністю та інвалідам з дитинстваДітям з інвалідністю та інвалідам з дитинства

ДЕРЖАВНА СОЦ. ДОПОМОГА ІНВАЛІДАМ З ДИТИНСТВА I, II, III  ГРУПИ

 

ПАКЕТ ДОКУМЕНТІВ:

 • Довідка про склад сім”ї
 • Копія паспорта, кода
 • Копія МСЕК

   Якщо первинне звернення, то довідку з пенсійного фонду, що не перебуває на обліку

 


ДЕРЖАВНА СОЦІАЛЬНА ДОПОМОГА НАДИТИНУ ІНВАЛІДА

ПАКЕТ ДОКУМЕНТІВ:

 • Довідка про склад сім”ї
 • Довідка з навчання дитини (якщо інтернат, то повне чи не повне отримання)
 • Копія паспорту, коду
 • Свідоцтво про народження дитини
 • Якщо мама чи тато не працюють, то береться довідка з центру зайнятості, що не перебуває на обліку
 • Якщо мама працююча то наказ про декрет
 • Висновок про потребу дитини в домашньому догляді (лікарня)
 • Довідка з с/ради, що не  працюють і здійснюють постійний догляд за дитиною інвалідом
 • Копія трудової книжки заявника (якщо не працює)
 • Довідка з ПФ, що не перебувають на обліку

Відповідно до Закону України від 16 листопада 2000 р. "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" право на державну соціальну допомогу мають інваліди з дитинства і діти-інваліди віком до 18 років.

Інвалідам з дитинства, які перебувають на повному державному утриманні у будинках-інтернатах для громадян похилого віку та інвалідів, пансіонатах для ветеранів війни та праці, стаціонарних відділеннях територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян тощо, виплачується 25% призначеного розміру державної соціальної допомоги.                  

Дітям-інвалідам із числа сиріт за період перебування на повному державному утриманні державна соціальна допомога виплачується в повному розмірі та перераховується на їх особисті рахунки у банку. Іншим дітям-інвалідам, які перебувають у будинках-інтернатах, інших стаціонарних установах (закладах) на повному державному утриманні, призначена державна соціальна допомога виплачується в розмірі 50% та перераховується на їх особисті рахунки у банку. При цьому частина державної соціальної допомоги, що залишилася після виплати суми державної соціальної допомоги, перераховується на банківський рахунок установи (закладу) за місцем перебування дитини і спрямовується виключно на поліпшення умов проживання дітей. Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства призначається на весь час інвалідності, встановленої органами медико-соціальної експертизи. Інвалідам з дитинства І групи встановлюється надбавка на догляд за ними в розмірі 50% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Одиноким інвалідам з дитинства II і III груп, які за висновком МСЕК потребують постійного стороннього догляду, встановлюється надбавка на догляд за ними в розмірі 15% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.                

Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом установлюється в розмірі: на дитину-інваліда віком до 6 років - 50% прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, на дитину-інваліда віком від 6 до 18 років - 50% прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років. Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років призначається одному з батьків, усиновлювачів, опікуну, піклувальнику, які не працюють і фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом.

 Одинокій матері (одинокому батьку) надбавка на догляд за дитиною-інвалідом призначається незалежно від факту роботи. У разі смерті інваліда з дитинства або дитини-інваліда віком до 18 років членам його сім'ї або особі, яка здійснила поховання, виплачується допомога на поховання у розмірі 2-місячної суми державної соціальної допомоги або відшкодовуються.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь